Blik dostępny już na platformie Stripe

Firma Polski System Płatności, która zarządza płatnościami mobilnymi Blik, poinformowała o nawiązaniu współpracy z jedną z największych platform globalnego handlu elektronicznego Stripe. Oznacza to, że klienci Stripe mogą teraz realizować płatności Blik. W 2021 roku klienci Stripe wykonali transakcje o wartości ponad 640 miliardów USD. Do największych klientów firmy należą tacy światowi giganci, jak Google. Shopify czy Maersk. Firma oferuje swoje usługi w ponad 100 krajach na świecie i realizuje płatności w 130 walutach.

Stripe, który rozpoczynał swoją działalność jako startup, działa na zasadzie pośrednika pomiędzy sprzedającym a kupującym. To wtyczka do platform e-commerce, dzięki której czas przeprowadzanych transakcji ulega znacznemu skróceniu. Dzięki Stripe, a teraz także Blika, klienci nie są przekierowani na zewnętrze strony płatności. Wpływa to nie tylko na czas transakcji, ale także na konwersję i zapobiega przerwaniu procesu zakupu przez klienta.

Korzystanie z rozwiązań oferowanych przez Stripe, jest bardzo proste. Wystarczy zintegrować sklep internetowy z pluginem. Pozwala to właścicielom sklepów na skupienie się wyłącznie na operacji sprzedaży. Jest on całkowicie zwolniony z odpowiedzialności za przechowywanie i ochronę wrażliwych danych związanych z transakcją, gdyż są one przechowywane w systemie zewnętrznym. Klienci mogą korzystać ze Stripe bez konieczności zakładania konta. Muszą tylko kliknąć w logo Blik w panelu płatności. Obecnie Blik zajmuje pozycję lidera wśród polskich płatności obecnych na platformie Stripe, a jego dzienny współczynnik konwersji wynosi około 95%.

Mobilne płatności Blik, to najbardziej popularna metoda płatności w Polsce. Na koniec 2021 roku posiadała ponad 10 milionów aktywnych użytkowników. Używając Blik, klienci zrealizowali w ubiegłym roku aż 763 miliony transakcji o wartości przekraczającej 103 mld PLN. Udział transakcji w handlu elektronicznym wynosi ponad 60%. Firma działa na rynku od 2015 roku, a jej właścicielami jest 6 największych polskich banków oraz międzynarodowa firma finansowa MasterCard.